7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

Всесвітній день здоров'я — відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. Цього дня 1948 року набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ).

Основне безцінне поняття в нашому житті - це Здоров'я. Бідний ти чи Багатий, не має значення - перед хворобою всі однакові. Хвора людина відчувається себе позбавленим волі (волі руху, свободи мислення), як «пташка в клітці» прислухаючись тільки до ударів серця в грудях. Таке життя суцільну муку, тому Здоров'я - це не тільки запорука успішного життя, це і запорука Свободи людини.

Для кожної людини добре самопочуття - запорука нормальної працездатності і життєвого успіху. Що може бути прекрасніше доброго здоров'я? Воно відкриває перед людиною необмежені можливості у праці і відпочинку, в сім'ї і на роботі, створює радісне світовідчуття.

Чи існує в нашому сучасному суспільстві культ здорового способу життя? Щоб відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, що таке здоровий спосіб життя. Це все, що сприяє збереженню і підтримці здоров'я, сил, радісного сприйняття життя. Як свідчить стародавній вислів, мистецтво продовжити життя - це мистецтво не вкорочувати її. Основу здорового способу життя становить здоров'я і все, що допомагає його зберігати і підтримувати. Ми перерахуємо основні заповіді збереження здоров'я.

9 заповідей здоров'я:

  • Фізична активність (рух-це життя)
  • Правильне харчування (не рідше 3-4 разів на день, не переїдати!)
  • Чіткий режим (зміна занять і відпочинку, сон не менше 7-8 годин)
  • Відсутність шкідливих звичок (алкоголь, куріння, їжа на ніч)
  • Особиста гігієна
  • Свіже повітря (прогулянки на природі)
  • Більше позитивних емоцій
  • Заняття до душі, захоплення
  • Профілактичні медичні огляди

За даними ВООЗ, все це в комплексі складає 50% успіху в збереження здоров'я. Тому кожна людина самостійно може внести вклад у формуванні культу здорового способу життя своєї нації.

Будьте здорові!

Джерело: euromed.ua;  uk.wikipedia.org                                                                                                                                  Підготував фельдшер  із санітарогої освіти Дзензур К.І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *